0212 549 70 91 - 92
Sfero Döküm ve Pik Döküm – Askan Mühendislik Makina

Rögar Kapakları

 Sfero döküm malzemesi kullanılarak da üretilebilen rögar kapakları kanalizasyon çıkışlarının çevresinde bulunan canlılara ve onların yaşam alanlarına zarar gelmesini engellemektedir. Böylece yaşama alanlarının ve canlarının korunmasına yardımcı olmaktadır. Sfero döküm kullanılarak üretilmiş ise hafif olmasına rağmen sahip olduğu sağlam yapı ile sektörde en fazla tercih edilen çeşittir.

Sfero Döküm Rögar Kapağının Özellikleri Nelerdir?

Sfero dökümün dışarıdan oluşabilecek darbelere karşı dayanıklı ve uzun ömürlü yapısı sayesinde paslanmaz, boya ya da benzeri bir bakım yahut tamir gerektirmez, hafif ve yalıtkan özellikler kazanır. Magnezyum ya da seryum elementleriyle özel bir işlemden geçirilmiş olan sfero döküm sahip olduğu bu mükemmel özellikleri kaybetmeden kanalizasyon su yollarını sorunsuz bir biçimde deşarj noktasına ulaştırır. Dış etkenlere karışı sağlam yapısı sayesinde kanalizasyon su yollarının en kolay şekilde kapağın yüzeyine dağıtılmasını sağlamaktadır.

Küresel grafitli dökme demir adıyla da bilinen sfero döküm kullanım olanaklarının genişliği, işlenebilirlik özelliğinin yüksek olması, düşük bütçeli bir malzeme olması gibi niteliklerin yanı sıra kullanım alanına yüksek performans sunar.

Hafif olması ise taşınabilmesi ve işçiliği bakımından diğerlerinin önüne geçer. Montajlama ve nakliye işlemleri sırasında çok daha avanatajlı ve de kolayca iş yapma olanağı sağlar.

Ayrıca sfero döküm rögar kapaklarının imalatında kullanılan magnezyum elementi bu kapakların üstün mekanik özelliklere sahip olmasına olanak sağlar. Özellikle emniyet ihtiyacının karşılanabilmesi açısından rögar kapağından beklenen özellikleri  verebilmektedir.

Sfero Döküm Rögar Kapaklarının Kullanım Biçimleri Nelerdir?

Kentsel bölgelerde yuvarlak sfero döküm kapak olarak kırsal kesimlerde ise kare sfero döküm kapak şeklinde bazı kullanım bölgelerinde ise dikdörtgen sfero döküm kapak olarak karşımıza çıkabilmektedir. Endüstriyel alanlar, tersaneler, arınma tesisleri ve benzeri pek çok sektörde kullanım imkanına sahiptir.

287 kez görüntülendi