0212 549 70 91 - 92

Kontinyum Sfero Döküm Çubuk

Kontinyum Sfero Döküm Nedir

Kontinyum sfero çubuklar, işlenebilirlik açısından son derece ideal çözümler sunmaktadır. Yapılacak işlemler sonrasında yüzey kaliteleri maksimum faydayı vermektedir. Mukavemete ise oldukça dayanıklı olmalarıyla bilinirler. Pek çok alanda kullanılması mümkündür. Yaygın olarak 4 ayrı çeşidi vardır.

  • GGG40 Sfero döküm çubuklar: Darbe direncinin yüksek olduğu alanlarda tercih edilir. Isı ve elektrik iletimi oldukça başarılıdır. Bu özelliğe ihtiyaç duyan işletmeler için mükemmel sonuç vermektedir. Bu malzeme Hidrolik Bloklarda çok tercih edilen malzeme çeşitidir.
Kontinyum Sfero Döküm Çubuk 1
  • GGG50 Sfero döküm çubuklar: Ferritik – perlitik yapıdadır. Aşınma direnci daha yüksek düzeydedir. Isıl işleme daha uygundur. GGG50 Sfero malzeme Hidrolik Bloklar da çok tercih edilmez.

  • GGG60 Sfero döküm çubuklar: Daha çok perlitik bir yapısı vardır. İşlene bilirliği son derece iyidir.

  • GGG70 Sfero döküm çubuklar: GGG50 ve GGG60 sürümlerine göre daha iyi mekanik değerlere sahiptir.

Kontinyum Sfero Çubukların Özellikleri

Kontünyum sfero çubuklar özelliklerine göre bazı sınıflara ayrılmaktadır. Mekanik özelliklerde baz alınan değerler; çekme mukavemeti, akma mukavemeti, sertlik elastik modülü, yorgunluk sınırı ve darbe sönümleme şeklindedir. Fiziksel özelliklerde ise özgül ağırlık, tipik mikro, yapı elektrik iletkenliği ve termal genleşme katsayısı dikkate alınmaktadır.

Kontinyum Sfero Çubukların Kullanım Alanları

Kontinyum sfero çubuklar birçok alanda kullanılır. Örnek olarak otomotiv sektörü, tarım araçlarında (kamyon, traktör vb.) ve nozul parçaları gösterilebilir. Bağlantı parçalarında ve kollarında da bu çubuklar tercih edilebilmektedir.

2.380 kez görüntülendi