0212 549 70 91 - 92

Kontinyum Pik Döküm

Kontinyum Pik Çubuklar

GG25 ve GG30 olmak üzere iki çeşide sahiptir. Darbeye karşı sağladıkları mukavemet nedeniyle birçok alanda kullanımı mevcuttur. Ayrıca aşınmanın fazla olduğu ortamlarda da tercih edilmektedir. Çünkü direnci oldukça yüksek seviyelerdedir.

Kontinyum Pik Döküm 1

Bu çubuk türleri yüzey kalitesi bakımından da harika performans sağlamaktadır. Kimyasal bileşenleri içerisinde krom, silisyum, manganez, kükürt ve fosfor bulunmaktadır. Homojen olarak dağılan bu malzemeler sayesinde maksimum verimlilik elde edilebilmektedir. İkisi için de ısıl işlem tavsiye edilmez. Klasik yöntemlerle sertleştirilme imkânı bulunmaktadır.

Fiyatı Kontinyum Sfero döküm çubuk a göre daha düşüktür. Şirketimizin stoklarında duran malzemeler ithal ürün olup talebiniz doğrultusunda şerit testerelerimizde kesilip siz değerli müşterilerimize verilmektedir.

Kontinyum Pik Çubuk Özellikleri

Özellik bakımındanfiziksel ve mekanik olarak iki kategoriye ayrılmaktadır. Fiziksel özellikler: Çekme/akma mukavemeti, sertlik, elastik modül değeri, yorgunluk ve tokluk oranıdır.
Mekanik özellikler: Özgül ağırlık miktarı, tipik mikro yapı (ferrit/perlit) elektrik iletkenliği (watt) ve termal genleşme katsayısı.

Kontinyum Pik Çubuk Kullanım Alanları

Vana kapakları, püskürtme nozulu, su pompalarında, tarım makine aksamlarında, kamyon parçalarında, haddelenen çubuklarda, otomotiv sektöründe ve braket yapımında sıkça tercih edilmektedir.

2.373 kez görüntülendi